poniedziałek, 20 lutego 2017

Happy Tag. Czym jest dla mnie szczęście i co sprawia, że jestem szczęśliwa?


Ostatnio na kilku kanałach YT oglądałam bardzo ciekawy TAG. Myślę, że jest to jeden z 'mądrzejszych' tagów, jakie widziałam i warto na niego odpowiedzieć chociażby w myślach przed samym sobą. Każdy człowiek powinien sobie uświadomić co to jest szczęście i co sprawia, że czuje się szczęśliwy. Jeśli jesteście ciekawi, jak ja odpowiem na pytania, zapraszam do dalszej części posta! 


1. Na początek powiedz, czym dla Ciebie jest szczęście?
To pojęcie typowo abstrakcyjne i ciężko jest na nie jednoznacznie odpowiedzieć. Szczęściem jest dla mnie rodzina, zdrowie, praca, którą kocham, poranek w słoneczny dzień... Szczęście to ogólnie rzecz ujmując zbiór osób, rzeczy i wydarzeń, które sprawiają, że na mojej twarzy budzi się uśmiech, mam motyle w brzuchu i pozytywne nastawienie.

2. Szczęście to również osoby, z jakimi je dzielimy. Wymień 3 osoby, które dają Cię najwięcej szczęścia, lub o których myślisz, kiedy chcesz poczuć się szczęśliwa/ szczęśliwy i dlaczego? 
Nie wiem, czy potrafię zawęzić grono osób, dzięki którym czuję się szczęśliwa tylko do 3. Jest wiele osób, które sprawiają, że czuję się szczęśliwa, spełniona, o których na samą myśl się uśmiecham. Nie będę Wam wymieniać konkretnych osób. Jest ich kilka, dzięki którym jestem w tym miejscu, w którym jestem, które napędzają mnie do działania, dodają otuchy i sprawiają, że idę do przodu z podniesioną głową i nie boję się, co będzie jutro, na które zawsze mogę liczyć i wiem, że się nie zawiodę.

3. Opowiedz o wydarzeniu, które do tej pory najbardziej Cię uszczęśliwiło.
Myślę, że jest to moment, w którym poznałam swojego męża. Bardzo ciekawa historia, która wzbudza we mnie zawsze miłe wspomnienia. To był moment, w którym zaczynałam uświadamiać sobie kim jestem i kim chcę być. To było bardzo przełomowe wydarzenie w moim życiu, dzięki któremu wydarzyło się wiele innych, które sprawiły, że czuję się szczęśliwa. Taka wiecie, życiowa reakcja łańcuchowa :D


4. Jakie miejsce (z tych bliskich) najbardziej Cię uszczęśliwia? Dlaczego?
Moje mieszkanie. Czuję się w nim wolna, odstresowana, mogę robić w nim to, co kocham i to, co mnie uszczęśliwia. Moje gniazdo, moje miejsce na ziemi, w którym czuję naprawdę u siebie. 

5. Jakie dalekie miejsce (np. za granicą) dało Ci najwięcej rado sci? Dlaczego?
Nigdy nie byłam za granicą.

6. Gdybyś mogła/ mógł zostawić sobie tylko jedno wspomnienie z dzieciństwa, które daje Ci najwięcej szczęścia to co by to było i dlaczego?
Niedzielne wypady z rodzicami i siostrą do miejscowości niedaleko mojego miasta, na najlepsze lody na świecie. Pamiętam, że było to dla mnie i dla siostry mega ekscytujące wydarzenie. Nie dość, że sama podróż była dla nas super przeżyciem, to smak lodów i wycieczka po pobliskim parku oraz spacer wokół kościoła na wodzie to było naprawdę coś. Chciałabym wrócić do tamtych chwil. 


7. Szczęście to najczęściej marzenia. Jakie marzenie, które się spełniło, najbardziej Cię uszczęśliwiło i jakie niespełnione uszczęśliwi Cię w przyszłości?
O tych niespełnionych nie powiem. Zostawię to dla siebie, a kiedy się spełnią na pewno będę o nich mówić głośno. A z tych spełnionych? Jest ich wiele. Własne mieszkanie, miłość, wymarzona praca.

8. Szczęście dają nam również drobnostki. Co sprawia Ci największą radość na co dzień? 
Wiele, naprawdę wiele rzeczy. Potrafię znaleźć szczęście w naprawdę niewielkich rzeczach. Czasem warto cieszyć się z tych błahostek, bo te niewielkie rzeczy sprawiają, że się uśmiechamy. Na co dzień cieszy mnie kawa, którą rano wypiję, spacer do pracy, makijaż, który wykonam z rana, powrót do mieszkania. Cieszy mnie codziennie naprawdę wiele rzeczy, które dla większości pewnie są rutyną.

9. Szczęście ma różną formę, wiec wymień: piosenkę, zapach (niekoniecznie perfum...może być to np. zapach drzew czy deszczu) i rzecz materialną, które dają Ci szczęście, lub się z nim kojarzą.
Nie mam piosenki, która zapadłaby mi w pamięć. Z zapachów na pewno byłby to zapach lasu. Co do rzeczy materialnej, która mnie uszczęśliwia? Zabrzmi to głupio ale telefon. Dzięki niemu mam kontakt z ludźmi, także z Wami czytelnikami. 


10. Co chciałabyś/ chciałbyś na pewno zrobić, przeżyć czy poczuć przed śmiercią, żeby poczuć się spełniona/ spełniony? 
Chciałabym rozpocząć budowę wymarzonego domu, chciałabym zwiedzić Stany, chciałabym mieć własną działalność... Jest wiele rzeczy, które chciałabym jeszcze zrobić przed śmiercią.

11. Możesz dodać swoje pytanie jeśli masz ochotę, albo przekazać widzom jakie są Twoje sposoby, żeby być po prostu szczęśliwym człowiekiem.
Nie mam pytań. MYŚL POZYTYWNIE! Jak podobał Wam się TAG? Jeśli macie chęć, zapraszam Was do odpowiedzi na te pytania na swoich blogach. Chętnie przeczytam Wasze wypowiedzi na temat szczęścia ;-)
Zachęcam Was także do komentowania - z niecierpliwością czekam na Wasze refleksje.
Buziaki ! :*

PS. Zdjęcia pochodzą z wiosny z roku z ogródka mojej Mamy :) Próbuję nimi przywołać tą piękną, słoneczną i pobudzającą do życia porę roku.

6 komentarzy:

 1. Nie widziałam wcześniej tego tagu "szczęścia" po twoich odpowiedziach stwierdzam że jesteś bardzo ciepłą osobą :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie mi to oceniać ale pewnie tak jest ;-) Staram się być miła i przyjazna dla wszystkich ;-)

   Usuń
 2. Ale fajny TAG! mogę podkraść ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pewnie! Czekam na Twoje odpowiedzi :-)

   Usuń